POMOC

JAK ZAMAWIAĆ?

Zamówienia możesz składać zarówno w naszym punkcie, jak i za pośrednictwem naszej strony. Przygotowane pliki, np. do nadruku na kubkach, koszulkach itd., można przesłać korzystając z formularza “Załaduj plik do nadruku “, w prawej części strony lub przesyłając pliki bezpośrednio na nasz serwer FTP.

Pamiętaj! Każdorazowo potwierdzaj przesłanie plików telefonicznie lub wysyłając email.

Sprawdź jak przygotować pliki do druku?

Sprawdź jak odbierać zlecone prace?

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI DO DRUKU?

Druk cyfrowy

Pliki do druku cyfrowego (na papierze), powinny być przesłane w formacie “.pdf“. Zapewni to dokładne odwzorowanie układu przesyłanej pracy. Dla uzyskania bardzo dobrej jakości wydruków, wystarczy ustawić rozdzielczość nie wyższą niż 300 dpi.

Aby uniknąć efektu “rozmazanego” pisma (szczególnie przy małym rozmiarze pisma), warto sprawdzić czy dany tekst jest utworzony w jednym kolorze, np. “100% K” lub “czarny

Fotonadruki

Przygotowując pliki do nadruku na koszulki, kubki, puzzle, kalendarze itp., warto zwrócić uwagę na wielkość obrazka (najczęściej zdjęcia w formacie “.jpg“, “.tif“). Na jeden centymetr nadruku, zdjęcie powinno mieć ok. 118 pikseli.

Dla przykładu, do nadruku o wielkości 10 cm x 10 cm, potrzebujemy zdjęcie o wielkości 1180 pikseli x 1180 pikseli. Taka wielkość zdjęcia będzie gwarancją bardzo dobrej jakości nadruku.

Sitodruk i Tampondruk

Przyjmujemy pliki w formatach: “.pdf“, “.eps“, jak również otwarte pliki programów graficznych: CorelDraw – “.cdr” oraz Photoshop – “.psd“. Należy pamiętać o zamianie fontów w otwartych projektach na krzywe (w przypadku Photoshop zamianie warstw tekstowych). Rozdzielczość w plikach postscript – 300 dpi.

Jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde pytanie.

WYSYŁKA POD WSKAZANY ADRES

Zrealizowane zlecenia można odbierać w naszym punkcie lub zamawiając jedną z dostępnych form wysyłki.

Zasady wysyłki
 1. Przesyłka pocztowa – Poczta Polska
  Okres dostarczania paczki przez Pocztę Polską to 2 do 7 dni roboczych. Doręczyciel przynosi przesyłkę pod wskazany adres w godzinach od 8 do 20 bez możliwości wskazania godziny dostarczenia.
 2. Przesyłka kurierska DPD
  Doręczenie przesyłki następuje następnego dnia roboczego po nadaniu. Istniej możliwość umówienia się z kurierem na określoną godzinę.
Koszty wysyłki
 1. Przesyłka pocztowa – Poczta Polska (do 1 kg)
  • Zwykła paczka za pobraniem przez listonosza – 13,00 pln (paczki o większej wadze wysyłane są DPD)
  • Paczka priorytetowa za pobraniem przez listonosza – 15,00 pln (paczki o większej wadze wysyłane są DPD)
  • Zwykła paczka, po wcześniejszej wpłacie na konto – 10,00 pln (paczki o większej wadze wysyłane są DPD)
 2. Przesyłka kurierska DPD (od 1 do 30 kg)
  • Koszt wysyłki, po wcześniejszej wpłacie na konto – 24,00 pln
  • Koszt wysyłki za pobraniem przez kuriera – 30,oo pln

Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.

CZAS REALIZACJI ZLECEŃ

Sitodruk i Tampondruk

Usługi nadruku tymi metodami standardowo realizujemy do 7 dni roboczych. Oczywiście możliwe jest, ze Twoje zlecenie zostanie zrealizowane dużo wcześniej. Wymaga to jednak indywidualnych ustaleń.

Do tych usług zaliczają się między innymi: nadruki na długopisach reklamowych, nadruki na kubkach, nadruki na szkle, nadruki na tkaninach, nadruki na piłkach, druk naklejek itp.

Ksero, Druk cyfrowy, Oprawy dokumentów

Zlecenia te standardowo realizowane są “od ręki”, lub przy większych zamówieniach do 24 godzin.

CO TO JEST TERMOTRANSFER?

Termotransfer – technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego rysunku.

Może to być też rysunek wycięty w formie szablonu. Interesujący nas obraz, kopiujemy lub drukujemy na specjalnym papierze transferowym i następnie przy użyciu urządzenia wytwarzającego temperaturę 150°C – prasy termicznej, przenosimy na żądaną powierzchnię.

Wydruki wykonuje się bezpośrednio z pliku cyfrowego i można je nanosić na różnego rodzaju materiały, np. tkaniny, metal, szkło, porcelanę itp.

BARDZO WAŻNE:
za materiał dostarczony do nadruku nie odpowiadamy.

CO TO JEST SITODRUK?

Dzisiejszą formę drukową stanowi prostokątna rama, zwykle aluminiowa z napiętą na niej siatką z szablonem. Elementem drukującym formy są niezakryte oczka siatki sitodrukowej, przepuszczające farbę.

Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno- i wielobarwnego, również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, foliach i płytach z tworzyw sztucznych, metalach (np. plakatów, etykiet, opakowań, naklejek, reklam) – sitodruk “na płasko”, oraz na przedmiotach uformowanych – sitodruk “na okrągło”,  m.in. na butelkach szklanych i z tworzyw sztucznych, pojemnikach na butelki, płytach kompaktowych, płytach czołowych urządzeń i przyrządów kontrolnych.

NIE ZNALAZŁEŚ GADŻETU LUB OPCJI KTÓREJ SZUKASZ?